Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią - Referat Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego

W dniach 25-27 września 2014 r. w Nakle nad Notecią odbyło się szkolenie dla psychologów pt. „Interwencja kryzysowa w sytuacjach wypadków, katastrof i kataklizmów”. W szkoleniu udział wzięły 23 osoby z następujących jednostek: Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nakle nad Notecią, Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Koronowie, Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy, Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku, Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie.

Szkolenie zostało przeprowadzone przez Grupę Interwencji Psychologicznej i Szkoleń ARCAN z Bielska-Białej: psychologa Mirosława Madejskiego i psychologa klinicznego Wojciecha Szlagurę.

 Z opinii uczestników szkolenia (z Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nakle nad Notecią) wynika, że prowadzący przeprowadzili szkolenie na dobrym poziomie, a informacje uzyskane w czasie szkolenia mogą być przydatne podczas realizacji zadań związanych z udzielaniem pomocy psychologicznej w sytuacjach zagrożeń określonych w Powiatowym Planie Zarządzania Kryzysowego.

Dariusz Domek
Kierownik